ترفندهایی برای تقویت سیگنالهای وای فای

ترفندهایی برای تقویت سیگنال های وای فای


اگر از اینترنت بیسیم استفاده میکنید، ممکن است، ضعیف بودن سیگنال وای فای باعث هدر رفتن وقت و هزینه زیادی از شما شده باشد. در واقع هیچ چیزی مانند سیگنالهای ضعیف نمی تواند یک جلسه آنلاین یا وب گردی را نیمه کاره به پایان برساند.
مهم نیست از اینترنت برای چه کاری استفاده می کنید، اگر نیازمند تقویت سیگنالهای وای فای خود هستید، این ترفندها را مطالعه کنید.

تعویض کانال
وقتی برای اولین بار وای فای خود را پیکربندی می کنید، معمولاً روتر شما به طور پیش فرض بر روی کانالی که خلوت تر بوده و کلاینت های کمتری دارد قرار میگیرد. ابزارها و اپلیکیشن های زیادی وجود دارند که به کمک آنها میتوانید وضعیت کانال روتر را بررسی کرده و یا آن را تعویض کنید.

جابه جایی
شاید تنها مشکل روتر شما، قرارگیری در مکان نادرست یا کافی نبودن برد (Range) سیگنالها باشد. هر چیز فلزی چه در سقف باشد چه بر روی زمین، میتوان باعث تداخل در امواج وایفای بشود. مکان مناسبی را در مرکز ساختمان و تا حد امکان دور از اشیاء فلزی پیدا کنید. گاهی اوقات آشپزخانه یا اینگونه مکانهای هوشمندانه، انتخاب بسیار خوبی هستند.

ترفند قوطی نوشابه
وقتی اوضاع بحرانی میشود، باید آرامش داشت! پس قبل از هر چیز یک قوطی نوشابه خنک بنوشید!
قوطی خالی را شسته و تمیز کنید.
در مرحله بعدی، به کمک یک چاقوی تیز و با رعایت مسائل ایمنی، انتهای قوطی را بریده و جدا کنید.
همین کار را با قسمت بالای قوطی انجام بدهید، با این تفاوت که آن را کامل جدا نکنید. طوری که حدود ۲ سانتیمتر از آن در قسمت سوراخ بالای قوطی به بدنه متصل بماند.
سپس با یک قیچی، از بالا تا پایین قوطی را بریده و آن را شبیه به یک ورق کاغذ باز کنید.
حالا آنتن روتر را از سوراخ قوطی رد کرده و قوطی را باز کنید. اگر نیاز بود، به کمک چسب بدنه قوطی را ثابت نگه دارید. از حالا به بعد روتر شما مجهز به دو آنتن شده است!

منبع: زومیت

  

نوشته شده در چهارشنبه دوازدهم تیر ۱۳۹۲ساعت 9:19 توسط اصغر جاویدمیاب |